DOM W KIEKRZU – PONOWNIE

Dom w Kiekrzu – ponownie.

Projekt tego budynku prezentowaliśmy Wam już jakiś czas temu, dokładnie tutaj: https://www.facebook.com/rb.architektura/posts/680553195361768

Inwestor nie zrealizował jednak pierwotnej, niewielkiej rozbudowy i po latach wrócił do nas po projekt nieco większego, ale wciąż relatywnie małego domu. Podobnie jak poprzednio, i tym razem założeniem projektowym była rozbudowa istniejącego budynku letniskowego, zlokalizowanego na pochyłej działce w miejskiej części Kiekrza

Podobnie jak pierwotnie poproszono nas o zachowanie tkanki istniejącej części budynku.

Po przeanalizowaniu kilku koncepcji zdecydowaliśmy sie na rozbudowę bryły w obu kierunkach [tj zarówno ku części ogrodowej jak i frontowej] oraz na zastosowanie dachu skośnego. Charakterystyczne przełamanie bryły jest skutkiem zastanej lokalizacji budynku, który jest obrócony w stosunku do drogi i obowiązującej linii zabudowy. Rozbudowa zwrócona jedynie w kierunku ogrodu nie nawiązywałaby do obowiązującej linii zabudowy oraz uniemożliwiła by podłączenie się do projektowanej w ulicy sieci kanalizacji sanitarnej [ teren ze spadkiem]. Rozbudowa w kierunku frontu, bez przełamania, przekroczyłaby granicę działki . Efekt tej przestrzennej układanki możecie zobaczyć na zdjęciach….

Budynek o powierzchni użytkowej ok 95 m2 pomieści salon, kuchnię, 2 łazienki oraz 4 sypialnie . Do tego Inwestor uzyska poddasze nieużytkowe nad całym budynkiem.

Pozwolenie na budowę uzyskaliśmy jeszcze w 2018 roku, teraz trzymamy kciuki za przebieg robót budowlanych. Takie architektoniczne powroty lubimy!