PRZEBUDOWA DOMU W LESZNIE

Inwestorzy poprosili nas o gruntowną metamorfozę budynku, tak aby istniejący budynek stał sie nowoczesną przestrzenią mieszkalną. Zmiany obejmować będą zarówno uporządkowanie układu funkcjonalnego jak i zdecydowanie odnowienie bryły budynku. Aby uzyskać zamierzony efekt planujemy wykonać kilka nowych okien, rozbudować budynek o przedsionek, a także wykonać dużą lukarnę w tylnej połaci dachowej.

Zmiany w układzie piętra, gdzie zlokalizowano 3 sypialnie [w tym jedną z garderobą] oraz dużą łazienkę, nie były znaczące. Nowością są tutaj 2 antresole dodane do 2 sypialni. . Z kolei rzut parteru zmienił się dosyć istotnie: aby uzyskać otwartą strefę dzienną zaprojektowaliśmy wyburzenia w obrębie istniejących ścian konstrukcyjnych i działowych. Dzięki temu uzyskaliśmy otwartą kuchnię łączącą się z salonem poprzez jadalnię. Na parterze znajdować się będzie również gabinet oraz przedsionek.

Dopełnieniem zmian będzie gruntowna termomodernizacja polegająca nie tylko na dociepleniu ścian zewnętrznych, piwniczych, połaci dachowych i posadzek na gruncie ale również na zastosowaniu wentylacji mechanicznej z rekuperacją.